Home / Wiadomości / Aktualności / Nowe zasady do Roll Through the Ages

Nowe zasady do Roll Through the Ages

Jakiś czas temu znęcaliśmy się w Planszostacji nad grą Roll Through the Ages – zarówno wg mnie jak i Michała ‚bazika’ Bażyńskiego ma ona w sobie bardzo duży potencjał, niestety kompletnie zmarnowany. Brak w niej interakcji, jakiegoś większego elementu decyzyjnego a dodatkowo kończy się właściwie zanim się rozpoczęła. Takich opinii pojawiło się więcej, Matt Leacock opublikował więc nowy wariant zasad – The Late Bronze Age.

W tym wariancie gra kończy się dopiero gdy jeden z graczy wynajdzie 7 technologii (nie 5 jak do tej pory) lub tak jak poprzednio – gdy zostaną zbudowane wszystkie cuda świata (co praktycznie nigdy się nie zdarzało). Pojawiło się też kilka nowych technologii, takich jak Preservation, Smithing, Shipping i Commerce a ceny innych zostały lekko zmienione.

Spróbuję przy najbliższej okazji zagrać w ten wariant, jednak uderza w nim nadal brak jakiejś sensownej interakcji (handel między graczami nie wydaje się szczególnie szczęśliwym pomysłem). Mam jednak nadzieję, że poprawi on moją ocenę tego tytułu na BGG (obecnie 6) – naprawdę chciałbym, aby ta gra byłą fajna…

2 komentarze

  1. Avatar

    Brzmi jakby gra była za mało testowana przed wydaniem, skoro autor wprowadza takie ‚drobne’ zmiany(z 5 na 7 technologii), nad którymi powinno się raczej pracować w fazie testów.

  2. Avatar

    6 na bgg – „Ok game, some fun or challenge at least…”

    To chyba nie jest ocena dla gry, która nie jest fajna (nie mówię, że bardzo, ale…)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Mezo

Hurra! Nowa gra przed premierą! Klimaty Azteków (potem przeczytałem że Majów)- rzadko używane, a lubię. Hype na grę słyszę od pół roku, z KS (na którym było wydanie pierwotne) mam dobre doświadczenia, tak samo z wydawnictwem Portal. Szybko przeczytam instrukcję i wesoło rozpracujemy grę na najbliższym spotkaniu! Cóż… Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap