Home / Artykuły / 10-lecie GF / Wyniki Konkursu Rocznicowego GF – Galakta

Wyniki Konkursu Rocznicowego GF – Galakta

galakta_duzaDziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie. Zadania okazały się raczej proste – może powinienem jednak wrzucić obrazek w pełnej wersji Wydawnictwo Galakta? Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście!

Grą docenioną przez Bratanków jest oczywiście Złote miasto. Ciekawe znaczniki licytacji w postaci dłoni nasunęły mi taką formę pytania.

Drugie pytanie to plebiscyt popularności gier wydawnictwa Galakta. Gier nominowanych było aż 29. Stosunkowo niewielką różnicą wygrała Gra o tron przed Osadnikami z Catanu. O ile Osadnicy byli najczęściej umieszczani na 1. miejscu, to Gra o tron niemal po równo proponowana była na miejsca w czołowej piątce. Kolejne miejsca to Talisman, Battlestar Galactica i Android.

Niespodziewanie największym wyzwaniem było… ujednolicenie nazewnictwa. W przypadku większości tytułów pojawiało się kilka wersji pisowni. Rekord pobił chyba Talisman – 10 różnych wersji… Najfajniejsza to chyba: Talizman: Magia i Mlecz :D

Trzecie pytanie, obrazkowo-instrukcyjne dla wielu osób nie stanowiło żadnego problemu: G – Gears Of War, A – Czerwony Listopad, L – Zakazana Alchemia (Posiadłość szaleństwa), A – Metallum, K – Zaginione Miasta, T – Listy z Whitechapel, A – Król i Zabójcy (King & Assassins).

Mimo to, kilkakrotnie pojawiały się wyrzuty – „to nie jest z gier Galakty”. A niektórym spostrzegawczość pozwoliła na znalezienie 2, 3 liter.

Podsumowując, poszło całkiem nieźle. 65% uczestników zdobyło 10 i więcej pktów, tym samym wezmą udział w końcowym losowaniu. A na dziś szczęście uśmiechnęło się do następujących miłośników planszówek:

 • Grzegorz Kociuba – Deadwood
 • Mateusz KulesaGears of War
 • Katarzyna Dudzińska– Cold War

Raz jeszcze dziękuję Wydawnictwu Galakta za ufundowanie nagród!

Powodzenia w kolejnych jubileuszowych konkursach!

3 komentarze

 1. Avatar

  Również autor błysnął oryginalnością i stworzył „Królów i zabójców” :D
  Ja chyba mało spostrzegawczy jestem, bo szukanie literek, to katorga była…

 2. Avatar

  A mnie tam się konkurs znowu podobał.
  Nie przepadam za konkursami w stylu ‚Polub nas na Fecebook.com i wygraj’ albo ‚kto zbierze więcej polubień pod swoim komentarzem zwycięży’. Tu przynajmniej trzeba coś pokombinować i poznać dokładnie ofertę wydawcy :D

 3. WRS

  Już poprawione. Jak się patrzy na kilkaset nazw, to się w oczach mąci. Co ciekawe, miałem wpisać jeno angielską nazwę, ale polskie wersje (jak widać różne, bom to kopiował ;) ) też były…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Blackout: Hongkong – konkurs [WYNIKI]

Drodzy Gracze! Byliście grzeczni w tym roku? Jeżeli tak, to macie szansę dostać fantastyczny prezent od gamesfanaticowego Mikołaja i zaprzyjaźnionej z nim Jaszczurki. Chodzi o grę Blackout: Hongkong, która zebrała świetne recenzje od naszych redaktorów i została objęta patronatem medialnym GF. GF-owy Mikołaj jest jednak wymagający – nie starczy być grzecznym, trzeba też być kreatywnym. Zobaczcie jak możecie przekonać Gwiazdora, żeby to akurat Wam przyniósł nagrodę.