Home / Wiadomości / Konkursy / Wojna Narodów – konkurs

Wojna Narodów – konkurs

wojna narodow coverKolejny poniedziałek, kolejna rywalizacja. Tym razem, dzięki współpracy z wydawnictwem REBEL.pl, do wygrania naprawdę spore pudła. Trzy egzemplarze Wojny Narodów (Nations) czekają na kreatywnych uczestników naszego konkursu.

Wojna Narodów spowodowała niemałe poruszenie na polu gier cywilizacyjnych. Z recenzją na naszych łamach można zapoznać się tutaj, a jest to recenzja wielce pochwalna. Trzeba jednak zauważyć, że wśród ogromnego bogactwa postaci historycznych, wynalazków, bitew i innych wydarzeń, w grze dostajemy do dyspozycji jedynie pięć klasycznych cywilizacji: Egipt, Grecję, Rzym, Chiny i Persję. Czyż nie jest to wspaniałe pole do popisu?

Zadaniem konkursowym będzie zatem wymyślenie własnej frakcji do gry. Ale ale – zanim posypią się standardowe propozycje żywcem wzięte z komputerowej Cywilizacji, napiszę, jakie będą kryteria oceniania. A mianowicie będzie to pomysłowość, kreatywność, niekonwencjonalne podejście do tematu i humor (szczególnie w uzasadnieniu).

Wszak w samej instrukcji do Wojny Narodów znajdziemy fragment, który stwierdza, że gra w zasadzie powinna nazywać się: „Nacje, imperia, państwa-miasta, plemiona, cywilizacje, królestwa, republiki, kalifaty, kantony, demokracje, dominia, księstwa, państwa, unie, konfederacje, tyranie i teokracje”. Tylko na pudełku się nie zmieściło. Jak widać autorzy patrzą na temat bardzo szeroko. My spójrzmy jeszcze szerzej.

Cywilizacja mieszkańców Mirmiłowa, albo Ewoków z planety Endor? Proszę bardzo. Byle ciekawie opisana, celnie uzasadniona, zaskakująca pomysłem. Preferowane jest jednak oparcie się na jakiejś grupie istniejącej w rzeczywistości albo fikcyjnej, ale dobrze znanej z książek, filmów czy innych mediów. Nie skreślamy możliwości wymyślenia czegoś oryginalnego od zera, ale będzie musiało być naprawdę świetne.

W formularzu odpowiedzi znajdziecie (poza danymi adresowymi) trzy pola:

  • Nazwa nacji – tak, żeby od razu było wiadomo, o kim mowa.
  • Opis wraz z uzasadnieniem – dlaczego wybraliście akurat tę grupę, co w niej ciekawego, dlaczego uważacie, że świetnie sprawdzi się w grze. Przypominam – humor i pomysłowość sugerowane, sens i realizm zdecydowanie niekonieczne.
  • Zasada specjalna – każda frakcja w Wojnie Narodów charakteryzuje się jakąś specjalną cechą (poza startowymi surowcami, które pomijamy). Wymyślcie takową dla swojej frakcji. Uwaga: zasada może, ale absolutnie nie musi być napisana w języku zasad gry (nie musicie w ogóle znać zasad). Nie musi też mieć sensu, balansu ani innych nudnych kwestii. Wymagane jest natomiast pomysłowe i celne uchwycenie charakterystycznej cechy danej „cywilizacji”.

Uwaga: odpowiedzi nie są premiowane za długość. Oczywiście może być trudno ująć swój pomysł w czterech słowach, ale jeśli zdołacie zrobić to celnie w czterech zdaniach, to nie ma żadnego powodu, żeby produkować ich czterdzieści. Znając życie i wytrzymałość sprawdzających – odpowiedzi czterdziestozdaniowe mogą cierpieć na syndrom „too long – didn’t read”. Bądźcie ostrzeżeni.

Na Wasze prace czekamy do niedzieli 23 listopada 2014 do godziny 23.59. Razem z przedstawicielem wydawnictwa wybierzemy trzy najciekawsze propozycje. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu kilkunastu następnych dni.

Formularz do przesyłania prac

Uwaga: używany formularz potwierdza przesłanie prac jedynie poprzez wyświetlenie strony z podziękowaniami za udział w konkursie.

Sponsor konkursufullcap_male

Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu „Wojna Narodów” (dalej „Konkurs”) jest serwis GamesFanatic.pl.

2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).

3. Konkurs trwa od 17.11.2014 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 23.11.2014 r., do godziny 23:59.

4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl

5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.

8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

9. Konkurs polega na przesłaniu pracy. Z przesłanych prac przedstawiciele serwisu Games Fanatic i wydawnictwa REBEL.pl wybiorą zwycięzców.

10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie.

11. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.

12. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu maksymalnie dwóch tygodni po zakończeniu terminu przesyłania prac.

13. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia listy Laureatów, swój adres korespondencyjny oraz telefon komórkowy na adres: contact@gamesfanatic.pl

14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.

15. Nagrody wysyła Organizator do 21 (dwudziestu jeden) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

2 komentarze

  1. Endor to księżyc, a nie planeta ;)

  2. W zasadzie i planeta, i księżyc, ale uwaga słuszna – Ewoki żyły na księżycu :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames … Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap