Home | Targi w Essen | Essen 2017 | 35 Międzynarodowe Targi SPIEL

35 Międzynarodowe Targi SPIEL

❍ Reading Time: < 1 minute

35 lat temu małe spotkanie graczy w Adult Education Center w Essen stało się początkiem największej międzynarodowej imprezy na świecie przyciągającej 175 tys. odwiedzających. Ponad 1000 nowych edycji i światowych premier czeka na przybycie miłośników gier planszowych.

Gry planszowe i karciane stały się atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu szczególnie wśród młodzieży i studentów. Dzięki temu niemieccy wydawcy drugi rok z rzędu notują 10% wzrost sprzedaży. Ogromna część tej sprzedaży przypada na okres bożonarodzeniowy, który jest kluczowy dla całej branży, a rozpoczyna się tradycyjnie targami SPIEL.

Ponad 1100 wystawców już potwierdziło swoje przybycie – to nowy rekord. Również przestrzeń wystawowa będzie większa niż kiedykolwiek wcześniej. To oznacza, że Hale 6 i 7, które były połowicznie zajęte w ubiegłym roku są już całkowicie zarezerwowane. Hale 1, 2 i 3 oraz Galeria są jak zwykle pełne. W tym roku udostępniona będzie także Hala 8, co oznacza wzrost do 72 tys. metrów kwadratowych łącznej powierzchni. Ponad 72 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawowej (rok temu 66 tys.) i ponad 1100 wystawców (rok temu 1021) uczynią tegoroczne SPIEL większymi niż kiedykolwiek.

Więcej połączeń komunikacją miejską oraz miejsc parkingowych na SPIEL ’17 oznacza znaczne ułatwienia dla wszystkich przybywających na targi. Dodatkowo po raz pierwszy będzie otwarte dodatkowe wejście przez Galerię. Dla zainteresowanych kontynuowana będzie usługa pakowania i wysyłania gier, dzięki której w zeszłym roku wysłano około 2500 gier do blisko 40 krajów.

Dla zainteresowanych szczegółowe informacje na stronie targów http://www.merz-verlag-en.com/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*