Home / Wiadomości / Turnieje / Konkurs Troja – etap II

Konkurs Troja – etap II

KONKURS ZAKOŃCZONY. Witam w drugim etapie konkursu dotyczącego gry Troja! Gra zostanie powinna trafić do sklepów już w poniedziałek, tymczasem mam dla Was małą zagadkę logiczną testującą znajomość zasad gry.

Konkurs gry TROJA
= etap II =

Przypominam, że do wygrania są dwa egzemplarze tej świetnej gry karcianej, które zostaną rozlosowane pomiędzy osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi na poniższe pytanie. Podpowiadam, że odpowiedzi należy szukać studiując uważnie zasady Troi oraz przeglądając jej karty. Powodzenia!

UWAGA! W drugim etapie mogą brać udział wszyscy, jednak nagrody zostaną rozlosowane wyłącznie pomiędzy uczestników pierwszego etapu, którzy poprawnie odpowiedzieli na postawione w nim pytania. Odpowiedzi na pytanie z drugiego etapu przyjmowane są do 16 listopada 2004.

Pierwsza tura gry – gracz, czyli Ty, kieruje poczynaniami wielkiego achajskiego wodza Agamemnona, króla Myken. W pierwszej rundzie jeden z pozostałych graczy przywołuje na pola Troi mityczną bestię – Cyklopa – jednookiego olbrzyma, który pożera swoje ofiary. Pech sprawia, że Odyseusz, grający po prawej stronie Agamemnona, przegrywa walkę z potworem, więc monstrum rusza dalej.

Cyklop zbliża się nieubłaganie do Twego obozu, jednak masz jeszcze chwilę na wybranie ekwipunku i przemyślenie strategii. Jako dumny wojownik, jesteś niemal pewien swego zwycięstwa, zastanawiasz się jedynie jak to wydarzenie może przysporzyć Ci największej możliwej Chwały…

Dysponujesz następującymi kartami (na ręku):

Chwalebne Zwycięstwo
Walka Zbrojna
Precyzyjne Cięcie
Oszczep Pelioński
Wyrok Zeusa
Miecz Hery

KONKURS ZAKOŃCZONY dnia 16 listopada o godzinie 17:40. Zwycięzami drugiego etapu zastały następujące osoby:

Arkadiusz, dw@*.info.pl
Michał, misiolak@*.pl
Gratulujemy!

Ostatni etap sprawił sporo trudności. Przyszło dużo odpowiedzi, ale tylko cztery z nich były poprawne!

Pytanie brzmiało:

Jaką maksymalną wartość Chwały może mieć na końcu swojej kolejki Agamemnon, zakładając, że w czasie walki z Cyklopem wyciągnie kartę losu co najmniej równą karcie losu wyciągniętej przez Cyklopa?
 
Rozwiązaniem jest liczba 22, która jest maksymalną Chwałą do zdobycia. Poniżej sposób dojścia do tak wysokiego poziomu Chwały:

Na początku kolejki Agamemnon ma Siłę 3, Chwałę 12 i 2 punkty Boskiego Gniewu.

W obozie ekwipujemy Miecz Hery (-1 Chwały, +2 Siły).

W czasie walki z Cyklopem zagrywamy Precyzyjne Cięcie (+3 Siły), które powoduje, że nasza Siła jest minimalnie większa od Siły Cyklopa (8 vs 7).

Przy pociągnięciu co najmniej równej karty losu – Agamemnon wygrywa walkę (bez Miecza Hery – mógłby ją przegrać).

Za zabicie Cyklopa otrzymujemy +5 punktów Chwały, co daje w sumie 16 punktów Chwały.

Zagrywamy kartę Chwalebne Zwycięstwo (+2 Chwały).

Używamy Gniewu Boskiego patronki Hery, aby pociągnąć zagraną właśnie kartę Chwalebnego Zwycięstwa ze stosu kart użytych.

Zagrywamy kartę Chwalebnego Zwycięstwa, po czym używamy Gniewu Boskiego po raz drugi, aby zagrać ją jeszcze raz. Daje nam to w sumie +4 Chwały.

Nie możemy użyć Gniewu Boskiego więcej niż dwa razy, więc mamy 22 punkty Chwały i to jest poprawna odpowiedź.
 
Wiele osób nie zwróciło uwagi na możliwość użycia Gniewu Boskiego do zastosowania „kombosa” w połączeniu z Chwalebnym Zwycięstwem. Prawdę mówiąc nawet autorzy nie byli pewni możliwości jego użycia – jednak zasady nie uniemożliwiają tego w żaden sposób. Bez Gniewu Boskiego maksymalna możliwa do zdobycia Chwała wynosiła 18 punktów.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Gry planszowe i Mistrzostwa Polski 2018 – zestawienie

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi mistrzostwami Polski w różne gry planszowe. Lista będzie aktualizowana na biężąco. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap