Home / Wiadomości / Konkursy / Szlachecki konkurs dla Waszmościów

Szlachecki konkurs dla Waszmościów

Wiele się działo w tym czasie, w historii Polski. Początek marca przyniósł na przykład w 1652 roku pierwsze użycie zasady Liberum Veto w trakcie obrad Sejmu polskiego. Obchodząc tę rocznice kuflem… gorącej herbaty i patrząc na stojące obok mnie pudełko niedawno recenzowanej gry pt. Liberum Veto, ogłaszam konkurs.

Ponieważ grając w Liberum Veto co chwilę dotyka się historii i literatury (dosłownie, trzymając karty w ręku i w przenośni, bo to gra z klimatem) proponuję zabawę, która będzie bliska osobom zaprzyjaźnionym z monumentalnym dziełem Henryka Sienkiewicza. Tym mniej zaprzyjaźnionym może ten konkurs przynieść taką  przyjaźń, bo ja poszukując pytań do tego konkursu na kartach „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu” oraz „Ogniem i Mieczem” miałem niezwykłą przyjemność w cofnięciu się kilka stron i przeczytaniu większego fragmentu trylogii. A może ktoś przez ten konkurs sięgnie po raz kolejny po całą książkę? … lub po książkę i po grę? Kolejność obojętna.

Ale teraz do rzeczy.

Poniżej znajdziecie 5 cytatów z trylogii Henryka Sienkiewicza. Napiszcie nam, kto je wypowiedział. Polecamy posiłkowanie się tomami „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu” oraz „Ogniem i Mieczem”. W odpowiedzi oczekujemy podania imienia i nazwiska postaci zaraz po numerze cytatu, np. 1. Michał Wołodyjowski.

Wśród osób, które wykonają poprawnie to zadanie zostanie rozlosowany egzemplarz gry Liberum Veto ufundowany przez wydawnictwo Veto.

Macie czas do 24 marca 2017 r., a wyniki podamy następnego dnia.

A oto cytaty:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Konkursowe El Dorado – wyniki

Jesteście FANTASTYCZNI! W konkursie wzięły udział aż 233 osoby! A to oznacza, że zamiast jednej mamy dwie główne nagrody w postaci gry Wyprawa do El Dorado wraz z Promo Packiem! Oraz aż 8 pakietów promocyjnych na nagrody pocieszenia! Ale po kolei. Najpierw powiemy wam jakie są prawidłowe odpowiedzi, bo tylko 85 osób zdobyło maksymalną liczbę punktów. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap