Home / Rzut okiem / Gry dla graczy / Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego

Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego

Po śmierci Aleksandra Macedońskiego jego imperium targane jest walką o władzę. Wraz z przyjaciółmi decyduj o losach wielkiego imperium wielkiego króla, który ze skalistej Macedonii powiódł niezwyciężoną armię na podbój świata.

Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego, to nowa gra wydawnictwa Gołębiewski, znanego m.in. ze świetnej gry wojennej Ścieżki Chwały. Tak jak ŚC, także Sukcesorzy jest grą strategiczną wykorzystującą planszę w systemie point-to-point (w przeciwieństwie to typowego systemu heksowego), karty wydarzeń, żetony i kostki 6-ścienne.

Rzecz dzieje się w starożytności, po śmierci Aleksandra Wielkiego i obejmuje okres wojen Diadochów. Gracze kierują stronnictwami dawnych wodzów Aleksandra, które walczą o schedę po największym królu tamtych czasów. Do zwycięstwa doprowadzić ich może przewaga militarna, podboje jak i działania polityczne i dyplomatyczne.

Aby zdobyć większe wpływy polityczne gracze będą mogli przewieźć ciało boskiego Aleksandra z Babilonu do Pelli, ożenić swych wodzów z siostrami Aleksandra czy wziąć pod opiekę synów królewskich, małego Aleksandra i Heraklesa.

W świecie gry pojawią się postacie historyczne, takie jak groźny Antypater, podstępny Antigonos, uwielbiany przez Macedończyków Krateros, otaczany przez Egipcjan boską czcią Plotemaios i wielu innych, wcale nie ustępujących sławą i przebiegłością tym poprzednim.

Gra jest polską wesją zachodniego tytułu „Succesors – Battle of the Alexander Empire”, jednak będzie miała grafikę przygotowaną w całości w Polsce, zupełnie od początku.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

No comments

 1. Avatar
  Maciek Reneberg

  Mam pytanie. W jakich sklepach na terenie Warszwy moge zakupic te gre. Od niedawna mieszkam w stolicy.

 2. Avatar
  Michał Broniek

  Byś może (tylko podejrzewam) znajdziesz Sukcesorów w Faber&Faber.
  Ale osobiscie polecam zakup via internet – przesyłka przychodzi szybko, a nawet z kosztem przesyłki cena potrafi byc konkurencyjna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Die Macher, czyli wybory po niemiecku

Die Macher to jedna z tych gier, o których się słyszało. W klubach planszówkowych krążyły legendy o jakiejś starej i absolutnie hermetycznej grze przedstawiającej niemiecki proces wyborczy. A żeby było zabawniej, gra miała być naprawdę dobra, mózgożerna i trwać lekką ręką trzy godziny plus. Idealny przykład produktu do wydania na rynku polskim nigdy i przez nikogo. A wtedy przez drzwi wchodzi personifikacja planu wydawniczego wydawnictwa Portal i krzyczy, żeby ktoś potrzymał jej piwo. Będę opowiadał wnukom, że tak to właśnie wyglądało.