Home / Wiadomości / Wydarzenia / Dzień dziecka na fortach – fotorelacja

Dzień dziecka na fortach – fotorelacja

Gdańsk, 3 czerwca 2006

Dzień dziecka na fortach przywitał nas prześliczną pogodą. Mimo, że impreza miała odbywać się w klimatycznych pomieszczeniach, przenieśliśmy się szybko na mniej klimatyczny, ale bardzo nasłoneczniony taras.

Dzięki zasobom własnym oraz sklepów REBEL.pl i GameOx.com do grania zebrało się ponad 50 tytułów, poczynając od takich olbrzymów jak World of Warcraft, przez niemieckie klasyki jak Tigris & Euphrates i Puerto Rico, aż po wydane niedawno w Polsce Spadamy, Neuroshima Hex i Wróg u Bram.

Przez imprezę pojawiło się w sumie około 50-70 osób, z tego od samego początku do końca przebywało nieco ponad 20 osób (i wśród nich rozlosowana została na koniec nagroda specjalna w postaci Ticket to Ride Marklin Edition.

W czasie Dnia Dziecka na fortach rozegrane zostały aż 4 turnieje z nagrodami – Jungle Speed, Carcassonne, Neuroshima Hex oraz Puerto Rico. Wszystkie cieszyły się dużym powodzeniem (w szczególności turniej Carcassonne, na który zapisało się ponad 20 osób).

Odbyły się też kalambury, jednak nie przyciągnęły zbyt wielu uczestników i walka pomiędzy dwoma drużynami o zupełnie innym poziomie doświadczenia nie była zbyt wyrównana.

Pod wieczór została rozegrana także gra terenowa Strategia, jednak jako, że nie brałem w niej udziału, po więcej zdjęć z tej zabawy zapraszam na stronę TIR.

Najważniejsze jest jednak to, że można było po prostu sobie pograć – przez prawie 10 godzin trwania imprezy, na świeżym powietrzu (w kotlince osłoniętej od wiatru), w doborowym towarzystwie. Mnóstwo świetnych tytułów i wspaniała atmosfera łagodziły niektóre niedogodności – takie jak zimne pomieszczenia fortu czy brak bufetu na terenie imprezy (pizza dojeżdżała dosyć długo i nie była najsmaczniejsza).

W drugiej połowie roku planowana jest następna edycja imprezy – tym razem niekoniecznie pod hasłem dnia dziecka, a po prostu spotkania z planszówkami. Miejmy nadzieję, że będzie ona tak udana, ja ta właśnie zakończona.

Więcej zdjęć z imprezy znajdziecie także na stronach Trójmiejskiej Inicjatywy RPG’owej.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

One comment

  1. O zgrozo! Ktoś na tym zdjęciu powyżej, gra w SPADAMY! bez koszulek!
    Masakra i samobójstwo dla tych biednych krówek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszówki w Spodku – (GFoto)relacja

Okiem Pingwina Planszówki w Spodku. Edycja czwarta za nami. Internet huczał, więc kto go śledził wie wszystko, a dla tych co nie śledzili mainstreamu tylko napiszę że atmosfera była cudowna, frekwencja dopisała (ale reżim sanitarny staraliśmy się pilnować – bez uszczerbku oczywiście dla dobrego samopoczucia) i Planszówki w Spodku są imprezą, na której po prostu wstyd nie być ;) Tyle dobra ile się tu przewaliło przez stoiska i stoliki do gry doceni każdy, kto choć odrobinę kocha planszówki. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap